-
Główna  -   Rejestr zmian  -   Statystyka  -   Redakcja  -  
-
- -
Przedszkole Miejskie nr 1
w Legionowie
ul. Olszankowa E,
05-120 Legionowo
tel./fax: (0-22) 774-07-33
e-mail: przedszkole-jedynka@o2.pl
Foto
Strona Główna
-
Wersja do drukudruk
Aktualność
Aplikacja ProteGO Safe
(Zam: 26.08.2020 r., godz. 20.00)

Informacja dla rodziców

Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski i Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas zachęcają rodziców do zainstalowania na telefonach komórkowych aplikacji ProteGo Safe. Narzędzie to pozwala ograniczać ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa i wspiera bezpieczny powrót dzieci do szkół. Zalety aplikacji: test oceny ryzyka i dziennik zdrowia, dzięki którym można otrzymać konkretne rekomendacje dotyczące bezpiecznych zachowań oraz – w razie potrzeby – przyspieszyć ścieżkę diagnozowania i leczenia. ProteGO Safe to sprawdzone i wiarygodne źródło informacji na temat pandemii koronawirusa.

Aplikacja ProteGO Safe to narzędzie, które informuje o możliwym kontakcie z osobą zarażoną. Aplikacja zawiera także wiarygodne i sprawdzone informacje dotyczące pandemii koronawirusa i umożliwia samokontrolę stanu zdrowia. Jest bezpłatna, dobrowolna i w pełni bezpieczna.

ProteGO Safe to aplikacja, która powiadamia o możliwym kontakcie z koronawirusem. Jeśli osoba z naszego otoczenia zachoruje, wówczas otrzymamy odpowiednie powiadomienie. Aplikacja poinformuje również, jakie środki ostrożności zachować i jak postępować w przypadku podejrzenia infekcji u siebie lub swoich bliskich. W aplikacji znajdują się komunikaty potwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny, a także informacje opracowane na podstawie danych Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) oraz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Aplikacja składa się z dwóch modułów:

pierwszy umożliwia samokontrolę stanu zdrowia. Jest to „dziennik zdrowia”, który na bieżąco pozwala weryfikować, czy i w jakiej grupie ryzyka zakażenia jesteśmy,
drugi to skanowanie otoczenia i komunikowanie o ryzyku kontaktu z wirusem.

Więcej informacji na stronie: https://www.gov.pl/web/protegosafe.

Zachęcamy do pobrania aplikacji ProteGO Safe!

Departament Informacji i Promocji Ministerstwa Edukacji Narodowej

Wytworzył: Wioletta Kinicka, data: brak danych
Wprowadził: Wioletta Kinicka, data: 26.08.2020 r., godz. 20.00
Ostatnia aktualizacja: Wioletta Kinicka, data: 26.08.2020 r., godz. 20.01
Liczba odwiedzin: 128