Szanowni Rodzice, Drogie Dzieci!!!!
(Zam: 29.08.2020 r., godz. 19.38)

Ważne informacje - nowe wytyczne od 1-go września 2020r.

Serdecznie witamy po wakacjach wszystkich przedszkolaków i ich Rodziców jak i te dzieci które po raz pierwszy rozpoczną swoją nową przygodę w naszym przedszkolu.
Już 1-go września zapraszamy Was na pierwszy dzień zabawy w naszym przedszkolu .
Wszystkim Milusińskim życzymy aby czas spędzony w przedszkolu upłynął im na wesołej i radosnej zabawie, a rodzicom udanej współpracy z naszą placówką :)

Ważne informacje w wielkim skrócie;

Przedszkole nadal będzie funkcjonować w reżimie sanitarnym i stosować się do aktualnych wytycznych GIS.
Wszyscy rodzice zobowiązani są do szczegółowego zapoznania się z Procedurą organizacji opieki w czasie pandemii Covid-19- aktualizacja na dzień 1 września 2020.
Procedura organizacji opieki w czasie pandemii Covid-19- aktualizacja na dzień 1 września 2020

Mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci prosimy, aby:
-proponujemy, aby uniknąć nadmiernej kolejki, przyjść 15 – 20 minut wcześniej (oczywiście Ci Rodzice, którzy mogą);
- dzieci nie przynoszą i nie wynoszą nic z Przedszkola, poza zapasowym ubraniem spakowanym w materiałowy worek;
- zabawki zostają w domu i czekają na dzieci;
- rysunki dziecka będziemy gromadzić w indywidualnych segregatorach lub teczkach;
- nie myjemy zębów w Przedszkolu (do odwołania);
- nie mamy dywanów, ale każde dziecko ma swoją mate do siedzenia;
- na terenie przedszkola obowiązuje zakaz pozostawiania rowerków, hulajnóg oraz innego sprzętu.
- rodzice i opiekunowie przyprowadzający/odbierający dzieci do/z placówki zachowywali dystans społeczny w odniesieniu do pracowników podmiotu jak i innych dzieci i ich rodziców wynoszący min. 2 m.
-przyprowadzając/odbierając dziecko rodzice/opiekunowie nie wchodzili z dziećmi do przestrzeni wspólnej przedszkola (SZATNIA). Dzieci będą odbierane od rodziców przez personel placówki w pierwszym przedsionku.
- wyjątek stanowić będą nowoprzyjęte przedszkolaki, z uwagi na konieczność ułatwienia im adaptacji w nowym dla nich środowisku. Rodzic może odprowadzić maluszka do drzwi sali z zachowaniem zasady – 2 rodziców, 2 dzieci przy zachowaniu odstępu od kolejnego rodzica z dzieckiem 2 m.
-rodzice i dzieci wchodzą do przedszkola głównym wejściem.
-pracownicy przedszkola na bieżąco będą nadzorować przestrzeganie ww. wytycznych.
-wszystkich Rodziców obowiązuje osłona ust i nosa oraz zdezynfekowanie rąk przed wejściem do budynku.
-rodzice dzieci, które witamy w naszym przedszkolu po raz pierwszy, pierwszego dnia pobytu dziecka w przedszkolu przynieśli rano wypełnione upoważnienie do odbioru dziecka, jeśli odbierać je będzie ktoś inny niż Rodzic (druk upoważnienia rozdano podczas spotka n adaptacyjnych);
- w miarę możliwości zapewnia się taką organizację, aby oddziały nie stykały się ze sobą.

Dzieci, pozostające na dyżurze (porannym lub popołudniowym) będą już stykały się z dziećmi z innych grup ( godz. 6.30-8.00 i 16.00-17.00)

Organizacja pracy przedszkola

Przedszkole czynne jest od godz. 6.30 do 17.00 dzieci przyprowadzamy do godziny 8.30
Dzieci powinny być odbierane wyłącznie przez rodziców/opiekunów prawnych lub osoby przez nich upoważnione, posiadające przy sobie dowód osobisty.
Dzieci nie należy zaopatrywać we własne przekąski i napoje – posiłki zapewnia przedszkole.

Wyprawka przedszkolaka

Dzieci 3,4,5,6-letnie
Obuwie zmienne – wygodne, łatwe do zakładania ( nie sznurowane, na podeszwie antypoślizgowej, tak, by dziecko samo potrafiło je założyć). Obuwie należy podpisać w środku lub na podeszwie, nie zabieramy go do domu.
Komplet ubrań na zmianę – koszulka, spodnie, majtki, skarpetki, umieszczone w podpisanym materiałowym worku, przyniesiony w pierwszym dniu zostaje w szatni w półce dziecka.
Strój gimnastyczny-w materiałowym, podpisanym worku( bluzeczka i spodenki)
Strój przedszkolny – wygodny, ułatwiający dziecku samoobsługę, dostosowany do warunków atmosferycznych.
Chusteczki higieniczne -1 duże pudełko.
Mokre chusteczki - 1 opakowanie.
Serwetki papierowe do wycierania buzi po jedzeniu.
Pozostałe elementy wyprawki przedszkolaka rodzice ustalą z nauczycielkami w poszczególnych grupach podczas zebrań.

Jeżeli dziecko ma wskazania do diety, należy dostarczyć zaświadczenie od lekarza/alergologa potwierdzające alergię na dane produkty do dyrektora przedszkola.
Przypominamy, że dzieci urodzone w roku 2014 realizują obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne i powinny systematycznie uczęszczać do przedszkola.

Rodzicu,
przekaż dyrektorowi lub nauczycielowi informację o stanie zdrowia dziecka.
Pamiętaj! Przyprowadź do instytucji dziecko zdrowe – bez objawów chorobowych.
Stosuj się do zaleceń lekarskich, które mogą określić czas nieposyłania dziecka do instytucji.
Przed przyprowadzeniem dziecka do instytucji zmierz mu temperaturę.
Ważne! Nie posyłaj do instytucji dziecka, jeżeli w domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji.

Życzymy spokojnego roku przedszkolnego!!!

Wytworzył: Wioletta Kinicka, data: brak danych
Wprowadził: Wioletta Kinicka, data: 29.08.2020 r., godz. 19.38