-
Główna  -   Rejestr zmian  -   Statystyka  -   Redakcja  -  
-
- -
Przedszkole Miejskie nr 1
w Legionowie
ul. Olszankowa E,
05-120 Legionowo
tel./fax: (0-22) 774-07-33
e-mail: przedszkole-jedynka@o2.pl
Foto
Strona Główna

O nas

-
Wersja do drukudruk
O nas

Przedszkole Miejskie nr 1 w Legionowie powstało w 1993r. i z powodzeniem funkcjonuje do dziś. W tym czasie wychowaliśmy ponad 1 tys. dzieci. Wciąż staramy się rozwijać naszą placówkę oraz jeszcze sprawniej nią zarządzać, tak aby nasi podopieczni czuli się tu przyjemnie i bezpiecznie.
Przestrzegamy Praw Dziecka, każde dziecko jest indywidualnie traktowane. Jesteśmy elastyczni, otwarci na współpracę z Rodzicami i instytucjami . Zajęcia z dziećmi prowadzone są w atrakcyjny sposób metodami aktywizującymi - naszym priorytetem jest indywidualne podejście do każdego wychowanka.W naszym budynku znajduję się bogato wyposażona kuchnia, oranżeria, biblioteka, szatnie, kącik dla zwierząt, sale dla każdej z grup wraz z łazienkami. Przestrzegane są wszelkie diety żywnościowe - preferujemy zdrowy styl życia. Nasz jadłospis jest bardzo zróżnicowany.Dzieci korzystają dwa razy w miesiącu z teatrzyków i koncertów muzycznych w wykonaniu aktorów lub oglądają filmy kinowe na dużym ekranie. Uczestniczą w konkursach wewnątrzprzedszkolnych, międzyprzedszkolnch, powiatowych i ogólnopolskich.Organizujemy spotkania adaptacyjne dla dzieci z udziałem rodziców. Głównym celem tych spotkań jest pokazanie dzieciom przedszkola od środka, zapoznanie z nauczycielkami, próby pierwszych, wspólnych zabaw. Przełamania obaw związanych z przekroczeniem progu przedszkola we wrześniu, uświadomienie rodzicom, że zostawiają dziecko we właściwych rękach.Od 2002 r. wydajemy gazetkę "Różne wieści o przedszkolnej treści", w której każdy znajdzie coś dla siebie zarówno dzieci jak i ich rodzice. Tradycją naszego przedszkola stało się pasowanie na przedszkolaka dla dzieci z najmłodszej grupy.Przedszkole współpracuje z poradnią Psychologiczno - Pedagogiczną, Nadleśnictwem Jabłonna, Centrum Ogrodniczym Michałów-Reginów i innymi instytucjami wspomagającymi rozwój dziecka. Przedszkole organizuje wiele ciekawych imprez: spotkania wigilijne, bale karnawałowe, zabawy integracyjne, festyny rekreacyjne, spotkania z ciekawymi ludźmi, wycieczki i uroczystości - Dzień Babci i Dziadka, Święto Rodziny, aukcje świąteczne.EDUKACJA EKOLOGICZNA


Jesteśmy pierwszym i jedynym Przedszkolem w Legionowie, które otrzymało Zielony Certyfikat - realizowaliśmy projekt "Mini ogród botaniczny - miejsce hodowli, obserwacji roślin i zwierząt".W naszym pięknym ogrodzie organizujemy coroczne imprezy dla okolicznych placówek i mieszkańców osiedla: festyn z okazji święta Ziemi, Rodziny czy zakończenia roku szkolnego oraz Festyn "Koniec Lata".Obok oczka przygotowaliśmy ścieżkę zmysłową. Do jej budowy wykorzystaliśmy materiały przyniesione z pobliskiego lasu: mech, ściółkę, różnego rodzaju kamienie i patyki. Kamienie do obudowy brzegów oczka wodnego zniosły dzieci - każde dziecko podpisało swój kamień.W ogrodze posadziliśmy 100 świerków, urządziliśmy skalniak, oczko wodne, przygotowaliśmy ścieżkę zmysłową. Dzieci wraz z rodzicami przygotowały projekt ogrodu.Jesienią nawieźliśmy ziemię i posadziliśmy część roślin na skalniaku. Pozostałe rośliny hodowaliśmy w doniczkach i w mini szklarni - wczesną wiosną wysieliśmy nasiona do inspektów i przykryliśmy je folią.Na skalniaku rosną wyhodowane przez nas sadzonki !W pracach nad urządzeniem ogrodu uczestniczyli rodzice, dzieci, nauczyciele i personel pomocniczy przedszkola, a także wspomagali nas:
  • Urząd Miasta (wsparcie finasowe)

  • KZB (roboty ziemne, transport)

  • Nadleśnictwo Chojnów (zajęcia z leśnikiem i sadzonki)

  • Nadleśnictwo Jabłonna (sadzonki)

  • Centrum Ogrodnicze w Łajskach (sadzonki)

  • Centrum Ogrodnicze Michałów-Reginów (sadzonki)


Dnia 16.11.2006 w Dębowej Alei Programu "Zielony Certyfikat" w Parku SGGW w W-wie posadziliśmy dąb o imieniu "Jedynak". Nasza praca została uhonorowana certyfikatem.


Uczestniczymy w akcji Sprzątanie Świata. Zbieramy surowce wtórne i segregujemy odpady.

 
Wytworzył: Wioletta Kinicka, data: 29.12.2012 r., godz. 00.00
Wprowadził: Wioletta Kinicka, data: 03.01.2008 r., godz. 15.35
Ostatnia aktualizacja: Wioletta Kinicka, data: 29.01.2013 r., godz. 15.30
Liczba odwiedzin: 8166