Przedszkole Miejskie nr 1
w Legionowie

Kubusiowi Przyjaciele...
Kubusiowi Przyjaciele Natury

Certyfikat 2011/2012
certyfikat 2011/2012


Informujemy rodziców, że nasze przedszkole przystąpiło po raz czwarty do realizacji Programu ,,Kubusiowi Przyjaciele Natury’’ Edycja 2012/2013. Ma on na celu popularyzację ochrony przyrody wśród przedszkolaków, ich rodziców i nauczycieli. Uczestnicząc w programie „Kubusiowi Przyjaciele Natury" przedszkole otrzymuje materiały edukacyjne, dzięki którym możliwa jest realizacja scenariuszy zajęć oraz wybranych działań ekologicznych.

logo


Działania programu ,,Kubusiowi Przyjaciele Natury’’ na 2012/2013

Obchody Dnia Przyjaciół Natury

Obchody Dnia Marchewki

Zaczarowana Jabłoń

Obchody pierwszego Dnia Wiosny.

Obchody Zielonego Dnia.

Obchody Dnia Ziemi.

Segregacja śmieci w przedszkolu

Wycieczka do parku krajobrazowego, parku narodowego lub do lasu.

Kącik przyrody w przedszkolu.

Konkurs plastyczny na plakat "Razem z Kubusiem dbam o naturę"

Zajęcia plastyczne- „W Krainie Kubusia”

Spotkanie z ekologiem lub leśnikiem.

Wystawa ekologiczna.

Przedstawienie teatralne związane z ochroną przyrody.

Dbamy o zwierzęta - budowa karmników/przygotowanie pożywienia dla zwierząt zimą.W trakcie programu nauczyciele prowadzą zajęcia ekologiczne – przedszkolaki obchodzą Dzień Marchewki, Dzień Zielony, oraz organizują patole ekologiczne. Zajęcia te urozmaicają zajęcia w przedszkolu, rozbudzają u dzieci ciekawość poznawczą , ale również uczą jak dbać o przyrodę od najmłodszych lat.

Po zakończeniu programu należy przesłać raport z przeprowadzonych działań. Wówczas przedszkole otrzyma tytuł ,,Kubusiowi Przyjaciele Natury", który przyznawany jest na 1 rok.

KubusMagiczny konkurs dla przedszkoli.W ramach programu ,,Kubusiowi Przyjaciele Natury’’ odbędzie się konkurs dla przedszkoli na "Najpiękniejsze miejsce w Twojej okolicy". Konkurs rozpocznie się wiosną 2013 r. Każde przedszkole, uczestniczące w programie, będzie mogło zgłosić do programu miejsce, gdzie cała rodzina może spędzić wspólny czas na łonie przyrody. Na przedszkola czekają atrakcyjne nagrody, a zwycięskie placówki odwiedzi sam Kubuś. Szczegóły konkursu pojawią się na początku 2013 r., prosimy rodziców o propozycje.Więcej informacji na stronie - www.przyjacielenatury.pl