WYCHOWANIE BEZ PORAŻEK

NOWE SPOJRZENIE NA WSPÓŁPRACĘ Z RODZICAMI

„Wychowanie bez porażek”
Drodzy Rodzice
Pragniemy Państwu przedstawić materiały, które zawierają pomysły radzenia sobie z trudnymi zachowaniami dzieci, powszechnymi w wieku przedszkolnym– brakiem wykonywania poleceń, napadami złości, marudzeniem, zachowaniami agresywnymi, takimi jak bicie, kopanie, obraźliwe słowa. Pokazujemy również sposoby uczenia dziecka nowych umiejętności, np. samodzielnego ubierania czy cierpliwego czekania na swoją kolej.

Sposób organizacji:
W każdy piątek na stronie internetowej przedszkola oraz na tablicy ogłoszeń zostanie umieszczona informacja, która zawiera technikę wychowawczą czy sposób na trudne zachowanie dziecka wraz z konkretnymi przykładami. Państwo będziecie mogli zapoznać się z nią a następnie spróbować wdrożyć ją w życiu codziennym.
Cele:
Zapoznanie uczestników z modelem wychowania dzieci ujmującego wychowanie jako całościowy proces, u którego podstaw leży budowanie dobrej relacji z dzieckiem. W ramach poznawania modelu rodzice wzmocnią poszczególne kompetencje wychowawcze – umiejętność dobrej zabawy z dzieckiem, umiejętność rozmawiania, mądrego chwalenia i nagradzania, stawiania granic, wydawania poleceń, stosowania wybranych technik dyscyplinujących.

Bibliografia;
Podstawy teoretyczne (literatura) „Sposób na trudne dziecko” A. Pisula i A. Kołakowski

Wytworzył: Wioletta Kinicka, data: brak danych
Wprowadził: Wioletta Kinicka, data: 07.11.2016 r., godz. 11.57