Pieczemy gofry

Data: 19.01.2022 r., godz. 00.00    398
Zajęcia kulinarne w grupie "Żabek"

Zajęcia kulinarne w gr. Żabek

"Gofrowe serduszka dla przyjaciela"

Dzieci z wielkim zaangażowaniem przygotowywały swój ulubiony deser – gofry. Samodzielnie dodały wszystkie produkty potrzebne do wykonania gofrów. Jedyną pomocą wychowawcy – było pieczenie gofrów. Najważniejszą chwilą była próba smaku samodzielnie wykonanych gofrów – wszystkie dzieci zjadły ze smakiem zrobione przez siebie gofry. Powyższe zajęcia mają na celu rozwijanie samodzielności i aktywności własnej dzieci, stymulację wielozmysłową, a także rozwijanie funkcji poznawczych. Dzieci zapoznają się z podstawowymi sprzętami kuchennymi, rozwijają mowę i wzbogacają słownictwo, wzmacniają poczucie własnej wartości, rozwijają i doskonalą zmysł smaku i zapachu podczas przygotowywania i smakowania przyrządzonych przez siebie potraw.