Akademia Aquafresh

Nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskim programie edukacji zdrowotnej "Akademia Aquafresh". Program koncentruje się na profilaktyce stomatologicznej dzieci w wieku przedszkolnym.Celem jest budowanie i utrwalanie wśród dzieci nawyków dbania o higienę jamy ustnej, a w konsekwencji zmniejszenie tak poważnego problemu, jakim jest próchnica u dzieci w Polsce. W naszym przedszkolu program był realizowany we wszystkich grupach wiekowych Dzieci z grup młodszych odwiedziła Pani stomatolog sprawdzając stan uzębienia, grupy starsze wyjechały do gabinetu stomatologicznego tam odbyło się sprawdzenie sprawdzenie uzębienia i dla większości pierwsza fluoryzacja. Od 1 stycznia 2017 do czerwca 2019 co miesiąc dzieci będą miały przeprowadzaną fluoryzację w przedszkolu w asyście Pani stomatolog.